Hana Ryglová

Certifikovaná dula, certifikovaná poradkyně při kojení MAMILA

Kontaktujte mě
737 765 837

Reference

Zuzana Lacová

27.8. 2018
Hanku som si vybrala na internete podľa fotky. Moja tehotenská intuícia nezlyhala a už pri prvej schôdzke som vedela,že to bol ten najlepší výber,aký som mohla urobiť. Hanka je fantastická dula a úžasná žena. Pri príprave na pôrod  zodpovie všetky možné aj nemožné otázky a podá informácie veľmi zrozumiteľne a aj názorne. Pri samotnom pôrode bola veľmi profesionálna,ale zároveň úžasne ľudská. Pokoj,ktorý v sebe Hanka má, na mňa pôsobil až neuveriteľné upokojujúco. S personálom nemocnice sa krásne doplňovali  a možno aj vďaka Hankinej prítomnosti ma nechali porodiť v tempe,ktoré mi vyhovovalo a v žiadnom z úkonov na mňa netlačili. S priateľom sme Hanke obrovsky vďační za skutočne krásny zážitok z pôrodu,ktorý si uchováme v pamäti ako niečo veľmi výnimočné, neopakovateľné a nezrovnateľne s čímkoľvek,čo sme zatiaľ spoločne i jednotlivo v živote zažili. Vďaka Hani,pri druhom mimče Ťa na 100 % znovu vyhľadáme.

Martina Vystavělová

19.8.2018
Na Hanku jsem dostala tip od kamarádky, která s ní prožila svůj porod a byla nesmírně spokojená. Já byla těhotná podruhé po 11-ti letech od prvního dítěte a jeden z mnoha důvodů, proč jsem si přála mít dulu u porodu byl, abych měla příležitost a možnost přepsat negativní zážitek rození a následných okamžiků v porodnici u prvního dítka.
Již u prvního setkání s Hankou jsem věděla, že je to „Ona“ a dál jsem vůbec neměla potřebu hledat. Nesmírně sympatická, empatická, mateřská, lidská, tolerantní, úžasná žena s obrovským otevřeným srdcem a náručí. A skvělá profesionálka, která vždy věděla, když jsem já nevěděla, podpořila, poradila, nebo navedla na další skvělé ženy.
S Hankou jsme s mým mužem strávili několik příjemných setkání v těhotenství, při kterých nás učila techniku Spinning babies, ladili jsme porodní plán a připravovali se na porod, aby nás nepřekvapily nepříjemné okolnosti, které se mi připletly do cesty u prvního porodu.
U porodu s námi byla Hanka od pokročilé fáze první doby porodní až po přesun na oddělení šestinedělí a byla nám nesmírnou oporou jak psychickou, tak fyzickou. Její masírování mých beder mezi vlnami porodu, nebo úlevné třesení boků při vlnách jsou pro mne nezapomenutelné a byly to moc příjemné chvíle. Ikdyž v průběhu a závěru porodu v porodnici nebylo vše tak, jak jsme si přáli, neboť bohužel zvítězilo ego naší přidělené PA, tak přesto s velkou radostí a úctou k životu říkám, že můj druhý porod přepsal ten první zcela a je pro mne naprosto nádherným zážitkem, který jsem si opravdu na všech úrovních vědomě a beze strachu užila a prožila sama se sebou, svou narozenou dceruškou Emičkou, svým milovaným mužem a nejlepší dulou, kterou nám osud zařídil a poslal do cesty a já jsem za to nesmírně vděčná.
Hanka nás provázela ještě i v šestinedělí, prošli jsme si znovu porod, aby se náš zážitek pěkně usadil, byla s námi, když jsme měli problém s kojením dcerušky, poradila a byla velkou oporou, když malá ze dne na den začala odmítat pít, pomohla a my stále plně kojíme a já vím, že když budu zase někdy potřebovat pomoct, či poradit, můžu se na ni s důvěrou obrátit.
Jestli budu mít ve svém životě ještě to štěstí, abych mohla nosit a porodit třetí dítě, určitě se znovu obrátím na Hanku a budeme si přát, aby u toho byla s námi.
Děkujeme za vše Hani 😊
Martina+Petr+Ema

Eva Zíková

30.6.2018
Jako prvorodička jsem měla od začátku těhotenství řadu otázek a obav. Mezi ty největší patřily obavy z porodu, a proto jsem se na něj chtěla připravit nejlépe, jak dovedu. Když jsem se potkala s Hankou, rychle si získala mé sympatie a hlavně důvěru. Během našich schůzek mě seznámila s průběhem porodu i se všemi “možnostmi”, které budu jako rodička mít. Moc se mi líbilo, že nechala rozhodnutí plně na mně a vše respektovala.
V “den D” byla s námi po celou dobu porodu. Vše bylo rychlé a intenzivní, byla jsem z toho dost zaskočená. Hanka mi pomáhala s dýcháním, polohami pro uvolnění, říkala co se bude dít. Byla prvkem zkušenosti, profesionality a klidu pro mě i pro mého manžela. V šestinedělí mi moc pomohla s technikou kojení.
Hance moc děkuji a její služby považuju za mimořádně dobrou “investici”.

Veronika Bartůňková

1. 6. 2017
Hanku jsem si našla na internetu sama, byla mi sympatická podle fotky. A můj dobrý pocit se potvrdil i při prvním osobním setkání. Je velmi milá, vyzařuje z ní obrovský klid a empatie.
Rodila jsem před třemi týdny u Milosrdných bratří v Brně, byl to můj druhý porod. Dulu jsem hledala z toho důvodu, že můj manžel nejdřív k dalšímu porodu jít nechtěl, protože první porod nebyl moc hezký zážitek pro nikoho z nás. Ale nakonec si to rozmyslel a já jsem moc ráda, že jsem tam měla manžela i Hanku. Porod byl velmi rychlý, za to hodně intenzivní a bolestivý. Hanka byla úžasná, zpětně si vybavuji, jak mě uklidňoval její příjemný hlas, mluvila tiše, dodávala mi sílu, povzbuzovala mě a chválila, držela za ruku. Velmi mile mě překvapila masáž zad při kontrakcích v kleče, bylo to v tu chvíli moc příjemné a úlevné. Ráda bych jí ještě jednou touto cestou poděkovala a doporučila ji všem nastávajícím maminkám, které teprve svoji dulu hledají.

Zdeňka Přibilová

30. 5. 2017
Když jsme se s manželem dozvěděli tu radostnou novinu, že čekáme miminko, začali jsme uvažovat o spoustě nových věcí. Jednou z nich byl i doprovod u porodu, kterého se manžel chtěl jakožto otec účastnit. Zároveň nás ale napadlo, že mít „k ruce“ někoho, kdo na rozdíl od nás obou ví, jak to u porodu chodí a kdo mi dokáže poradit z pohledu „ženského“, by nebylo vůbec k zahození. Přes Centrum Majka jsem dostala kontakt na několik dul, z nichž na internetu mi byla nejsympatičtější Hanka Ryglová.
Již na první schůzce se mi potvrdilo, že má intuice byla správná. Měla jsem pocit, že jsme si ihned sedly, Hanka mi ochotně zodpovídala mé dotazy (a že jich nebylo málo) a vůbec jsem měla pocit, jako bychom se znaly mnohem delší dobu. Pocit, že se mnou bude někdo takový přímo v den D, mi dodával klid a pohodu.
U porodu mi byl manžel skvělou psychickou podporou, ovšem Hanka byla právě ta, která mne vedla skrze celý průběh, radila, jaké zaujmout polohy a celkově z ní vyzařoval obrovský klid, který jsem jako prvorodička potřebovala cítit. Zároveň jsem věděla, že se na Hanku mohu spolehnout i co se týče jednání s nemocničním personálem, zkrátka, že jí můžu stoprocentně věřit.
Přirozeně a bez jakýchkoli komplikací se nám narodila krásná a zdravá holčička. Přítomnost Hanky u porodu si nemůžeme s manželem dostatečně vynachválit a určitě do toho zase půjdeme 🙂 Moc děkuji za krásný zážitek u porodu a za všechny rady, které jsem dostala.
Co říci závěrem? Všem, kdo uvažují o přítomnosti duly u porodu, Hanku jednoznačně doporučuji! Porod je okamžik, který je stoprocentně váš a přítomnost Hanky tento okamžik jen a jen pozvedne.

Jitka Dolníková

3. 5. 2017
Naši dceru Anežku jsem porodila již téměř před rokem a za úžasný porod a nádherné pocity s nim spojené vděčím i Hance… Je neuvěřitelné trpělivá, milá vstřícná, má otevřené široké srdce, schopnost chápat a nesoudit a vždy podpořit, čímž mi dala pocit, že jsem silná, přijímaná, opečovávaná a zcela kompetentní jako prvorodička svoje dítě nádherné porodit a zároveň se o něj skvěle postarat. Během přípravy před porodem, při porodu i po něm vždy stala po našem boku a byla připravena pomoct, aniž by jakkoliv zasahovala v nevhodný okamžik, prostě vždy přesně a cíleně dělala to, co bylo třeba. Myslím, že Hančino srdce je nastavené přesně pro její práci a když člověk dělá cokoliv pod vedením svého srdce, musí být nejlepší.
A to Hanka je.
Děkujeme. Jitka&Anezka&Tomas

Helena

5.4.2017
Myšlenka mít u porodu dulu se ve mně zrodila pouhé 3 týdny před termínem porodu. Do té doby jsem počítala s doprovodem soukromé PA. Nakonec ale okolnosti rozhodly jinak. Čekal mě první porod a já se na něj celé těhotenství připravovala. Neabsolvovala jsem žádné kurzy, ale načetla jsem cenné knihy, díky nimž jsem měla jasnou představu, jak bych v ideálním případě chtěla rodit. Chtěla jsem co nejpřirozenější, nerušený porod bez jakékoli medikace a vnějších zásahů. Někdo mě měl za blázna, že toto se přece nedá dopředu naplánovat! A já věřím, že snad i dá.
Na Hanku jsem dostala doporučení přes FB skupinu a hned po našem prvním setkání jsem věděla, že je to ona, kterou chci mít u svého porodu. Následovalo další setkání i s partnerem a poté výměna několika mailů, včetně vyladění porodního plánu. Spadly ze mě poslední obavy. Když přišel den „D“, vše probíhalo přesně tak, jak jsem si přála. Dle plánu jsme do Vyškovské porodnice vyrazili až na poslední chvíli, už mi ani nestihli udělat vstupní ultrazvuk. Měla jsem štěstí na nejlepší porodní box s velkou vanou, kterou jsem také ve zbytku první doby porodní využila. Díky přítomnosti certifikované duly nám nemocniční personál dopřál soukromí a mohla jsem se nerušeně oddat kontrakcím. Hanka mi byla skvělou podporou a takřka mi četla myšlenky – masírování beder, nabízení tekutin, povzbudivá slova… A já jí to vše oplácela „drcením“ její ruky v době kontrakcí.;-) Věřím, že porod je přirozená věc a obdivuji ženy, které se odváží prožít ho mimo „bezpečí“ nemocničních zdí. Hanka mi však umožnila prožít přirozený porod i v prostředí porodnice… Za to jí moc děkuji – za její skvělou podporu, pochopení, empatii a hlavně za to, že jasně pochopila moje porodní přání a plně mě v něm při porodu podpořila. Tím mi dala sílu stát si za ním pevně i při jednání s nemocničním personálem (podotýkám, že jsem neměla žádné komplikace, kvůli kterým by bylo třeba cokoli přehodnocovat). Díky Hanko za náš krásný porod, který byl tím nejsilnějším zážitkem v mém životě! A rovněž za podporu v šestinedělí… Myslím, že lepší dulu jsem si nemohla vybrat.:-)

Veronika Maláčová

7. 1. 2017
Paní Hanka je dle mého názoru moc dobrá dula s opravdu lidským přístupem, kterou mohu jen doporučit!
Nejen, že mi zapůjčila odbornou literaturu, ale také se mi věnovala v období těhotenství včetně komunikací po telefonu. V té době mi pomohla sepsat porodní plán a sdělila mi odpovědi na veškeré moje otázky. Díky ní jsem nemusela navštěvovat drahé předporodní kurzy…
Po celou dobu naší spolupráce byla a je velice přátelská, ochotná, citlivá, velmi profesionální a vždy vstřícná.
Rodila jsem v Brně v porodnici u Milosrdných Bratří. Celou dobu mě Hanka podporovala, výborně komunikovala, radila jak mám správně dýchat. Paní primářka nov. oddělení, která byla k porodu přizvána MUDr. Brázdová si Hanky u porodu všimla a mile jí překvapilo jaký měla Hanka přístup k ní a k ostatním lékařům v okamžiku, kdy mi nastaly menší komplikace. Líbilo se jí, že mě Hanka podporovala a přitom nezasahovala lékařům do jejich práce, což některé duly dělají a správě nesmí.
Milé bylo, když mě navštívila na oddělení šestinedělí a přinesla malý dáreček pro mě a miminko.
Byla a je mi stále oporou. Dcera Marie se narodila 31.10.2016, má teď necelé 3 měsíce a vím, že když budu potřebovat poradit ať už s kojením, pláčem či nemocí dcery, mohu se na Hanku obrátit, protože díky svým zkušenostem vždy dobře poradí a vypomůže jak nejlépe dovede.
Tímto bych jí chtěla jménem celé mojí rodiny ještě jednou za všechno moc poděkovat…
Jak jsem již v úvodu napsala, určitě bych ji doporučila a pokud budu mít to štěstí a budu opět těhotná, obrátím se zase na ni.
Veronika M.

Tereza Bergr

7. 1. 2017
Hanka mi byla doporučena a byt jsem se setkala i se zkušenějšími dulami, vyhovovala mi hned na první dojem. Přesto, že jsem možnost využít služeb duly řešila na poslední chvíli, vše proběhlo v pořádku a k mé maximální spokojenosti. Jako jediná pochopila co vlastně chci. Jsem moc ráda, že jsem ji u porodu mela a už bych nikdy nerodila jinak 🙂 mohu doporučit i těm, kteří nejsou až tolik‚ alternativní‘. Přeji mnoho dalších šťastných maminek a miminek. Tereza + Štěpán + Meda

Martina Sekaninova

7. 1. 2017
Dobrý den milé budoucí maminky. Ráda bych se s Vámi podělila o moji zkušenost s dulou u porodu. Jsem velice ráda,že jsem měla takovou příležitost a hlavě zkušenost a veliký zážitek.Asi jako každá prvorodička,tak i já jsem měla z porodu strach a dopadala na mě nervozita. Paní Haničku jsem si našla na internetu a můžu říci,že jsem neskutečně šťastná za to,že právě ona byla u mého porodu.Od samého začátku mi byla velikou oporou a podporou. Všechny mé otázky mi zodpověděla a pomohla mi připravit se na porod. Pro mě je paní Hanička človíček na správném místě. Po celou dobu porodu byla se mnou,byla mi neskutečně velkou psychickou oporou a podporou,nenechala mě zazmatkovat,radila mi v daném momentu jak a co mám dělat. Narodila se nám krásná dcera Laurinka. V ten den se pro mě paní Hanička stala mým andělem,nebýt ji,tak si nedokážu představit,jak bych vše zvládla. Už teď vím,že až naši Laurince pořídíme sourozence,tak bych si opět velice přála mít dulu u porodu. Nikdy na tento zážitek a zkušenost nezapomenu. Budoucí maminky s dulou vše zvládnete. Za sebe chci poděkovat za vše, co pro mě paní Hanička udělala.